Tuesday, January 27, 2009

Ingles Trip Update

Here's the lowdown on my recent trip. What we kept (baking powder, tomato sauce, grape jelly, brownie mixes, noodles, pasta, powdered creamers, Chex mix, Ziploc bags, and Puffs tissues) cost me $24. I was paid $73 for the rest of the items, which I sold to a local salvage store. So I profitted $49 from the trip. Definitely worth the time, don't you think?

Another great grocery shopping day today. I don't know if I can ever go back to my old way of shopping again.